• «Право - это все то, что истинно и справедливо»

  В.Гюго

 • «Незнание закона не освобождает от ответственности, а вот знание нередко освобождает»

  Е. Лец

 • «Один человек плюс закон - уже большинство»

  Калвин Кулидж

 • «Равенство прав не в том, что все ими воспользуются, а в том, что они всем предоставлены»

  Сенека

Прямой номер адвоката +38 098 750 58 80 или +38 066 903 41 15

Про повернення предмета лізингу

Орджонікідзевський районний суд міста Запоріжжя

69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 51

ПОЗИВАЧ: Єременко Ірина Євгеніївна,

Зареєстрована: 69005, м. Запоріжжя,

вул. Гагаріна, 11, кв. 48

Засоби зв’язку: 0676150512

ВІДПОВІДАЧ: ПАТ КБ «Укрбанк», 49094,

м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 18

т. 8 (056) 444 45 20

Ціна позову – 72 900 грн. 00 коп.

Судовий збір не сплачується

на підставі п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

ПОЗОВНА ЗАЯВА

Про зобов’язання повернути об’єкт лізингу (в порядку Закону України «Про захист прав споживачів»)

Щодо питання територіальної підсудності та сплати судового збору:

В преамбулі Закону України «Про захист прав споживачів», зазначено що, цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів. Сторонами даного спору є споживач фінансової послуги, та фінансова установа, що надає публічні фінансові послуги. Зазначене підтверджується договором публічної оферти - «Умовами та правилами надання фінансового лізингу». Тобто на дані правовідносини, розповсюджується дія закону України «Про захист прав споживачів».

Відповідно до ч. 5 ст. 110 Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК): «…». Позивач проживає та зареєстрована в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя, таким чином, ця справа на законних підставах підсудна Орджонікідзевському районному суду міста Запоріжжя.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», встановлено: «…».

Щодо суті спору:

26 жовтня 2013 року між позивачем за цим позовом та ПАТ КБ «Укрбанк» (далі – Банк) було укладено договір фінансового лізингу. Предметом договору є автомобіль марки Богдан 21101-010-81-4-606, рік випуску 2012, реєстраційний номер АА7788ОВ, вартістю 72 900,00 грн. Строк договору лізингу складає 60 місяців, розмір щомісячних платежів складає 1 796,55 грн. З листопада 2013 року по листопад 2014 року позивачем у строк визначений договором лізингу сплачувались лізингові платежі. У період з грудня 2014 року по лютий 2015 року у позивача виникла заборгованість 7 310 грн. 16.03.2015 року співробітниками банку був незаконно вилучений вищевказаний автомобіль з володіння позивача про що складено Акт повернення предмета лізингу. Автомобіль під час його вилучення знаходився під керуванням Гальчанського Євгена Олександровича. Варто зазначити, що автомобіль вилучили на шосе Н08 (Запоріжжя-Дніпропетровськ) без жодного попередження як усного так і письмового, хоча обов’язок попередити лізингоодержувача про вилучення предмета лізингу передбачено як договором так і законом.

Акт про повернення автомобіля був складений пізніше після фактичного вилучення автомобіля. Позивач не була присутня при вилученні автомобіля, однак в акті вказано, що вона від підпису відмовилась, і в той же час добровільно передала автомобіль, що не відповідає дійсності. Незаконні дії працівників відповідача щодо вилучення автомобіля можуть підтвердити свідки, які були присутні під час цією процедури.

Відповідно ч. 1 ст. 634 ЦК України: «…». Підписавши заяву про приєднання до умов та правил надання фінансового лізингу позивач підтвердила свою згоду на укладення договору. Укладеним між сторонами договором, текст якого можливо переглянути на сайті банку https://ukrbank.ua/ua/terms/ , передбачений певний порядок повернення предмета лізингу, у випадку якщо Лізингоодержувач не виконує умови договору лізингу.

Відповідно до п. 2.8.4.8.1 договору: «…» В п. 2.8.4.8.2.1 договору зазначено: «…». Наголошую, що жодного повідомлення про дефолт або про повернення предмета лізингу позивач не отримувала. Пунктом 2.8.4.8.2.2 передбачено: «…». На сьогоднішній день позивачем виплачена заборгованість по договору лізингу у повному обсязі, що підтверджується довідкою банку від 25.03.2015 року № 2320848, де вказано, що позивач має заборгованість у розмірі 36 гривень, цього ж дня позивач сплатив 36 гривень, що підтверджується квитанцією, таким чином заборгованість за договором лізингу у позивача повністю відсутня. Незважаючи на це відповідач відмовляється повертати об’єкт лізингу. Працівники банку в усній формі повідомили, що автомобіль на даний час виставлений на публічні торги. Позивач вважає, що такі дії банку грубо порушують його права, адже договір на даний час між сторонами не розірваний, а позивач сплатив всю заборгованість у повному обсязі.

Відповідно ч. 2 ст. 7 Закону України «Про фінансовий лізинг»: «…». Вищевказаної процедури банком дотримано не було, виконавчий напис не був вчинений нотаріусом. Повідомлення жодного лізінгодавець не отримував. Фактично банк в примусовому порядку забрав автомобіль без жодного повідомлення лізингодавця та без виконавчого напису нотаріуса.

Відповідно ст. 9 Закону України «Про фінансовий лізинг»: «…». Згідно ст. 525, 526 ЦК України: «…». В силу ст. 16 ЦК України: «…». Вищевказані дії Банку у даному випадку є нечесною підприємницькою практикою, яка за змістом п. 3 ч. 3 ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів» забороняється. Відповідно ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів»: «…».

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 110, 118, 119, ЦПК України, ст. 16, 525, 526 Цивільного кодексу України, ст.. 7, 9 Закону України «Про фінансовий лізинг», ст. 4, 19 Закону України «Про захист прав споживачів»,

ПРОШУ СУД:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду.

2. Зобов’язати ПАТ КБ «Укрбанк» повернути Єременко Ірині Євгеніївні автомобіль марки Богдан 21101-010-81-4-606, рік випуску 2013, реєстраційний номер АА7788ОВ на виконання умов договору лізингу № DN00A28393287 від 26.10.2013 року.

Додатки (документи надаються в копіях, на судове засідання будуть надані оригінали для огляду):

1. Копія паспорта і ІПН позивача.

2. Копія заяви про приєднання до умов та правил надання фінансового лізингу з додатками;

3. Витяг з договору лізингу;

4. Копія виписки про погашення по кредиту;

5. Копії квитанцій на 5-ти арк..;

6. Копія довідки ПАТ КБ «Укрбанк»;

7. Копія акту повернення предмета лізингу;

8. Копія скарг в Прокуратуру на 2-х арк..;

9. Копія заяви в ПАТ КБ «Укрбанк» від 27.03.2015 р.;

10. Копія позовної заяви з доданими документами для відповідача.

 

Єременко І.Є.                                                                                                    08.04.2015 р.

 

Также актуально

Приклад скарги на постанову слідчого про закриття кримінального провадження
Приклад позовної заяви про припинення аліментів
Приклад позову про визнання батьківства
Приклад клопотання про закриття провадження у справі
Приклад позову про усунення перешкод в користуванні нежитловим приміщенням
Зразок адміністративного позову про визнання акта органу місцевого самоврядування незаконним

 

Юрист
Юрист
Емец Артем Юрьевич

Что будет с вашими кредитами после карантина?

Взыскание по исполнительной надписи нотариуса стало очень популярным механизмом взыскания задолженности с должников. Скорее всего после карантина эта процедура станет еще более массовой

Вся статья

Процент выигранных дел

Какой должен быть процент выигранных делу у успешного адвоката. Давайте разбираться.

Вся статья

 

 

 

 

Новое на сайте

 

Категории

 


Создание сайтов