• «Право - это все то, что истинно и справедливо»

  В.Гюго

 • «Незнание закона не освобождает от ответственности, а вот знание нередко освобождает»

  Е. Лец

 • «Один человек плюс закон - уже большинство»

  Калвин Кулидж

 • «Равенство прав не в том, что все ими воспользуются, а в том, что они всем предоставлены»

  Сенека

Звоните по телефонам 0987505880 или 0669034115 с 9:00 до 19:00

Зразок адміністративного позову про визнання акта органу місцевого самоврядування незаконним

Запорізький районний суд Запорізької області

69089, м. Запоріжжя, вул. Iстоміна, 37

ПОЗИВАЧ: Логвіна Валентина Юхимівна,

адреса: 69093, місто Запоріжжя,

вул. Талаліхіна, буд. № 38-А

т. 066 445 82 16

адреса електронної пошти відсутня

ВІДПОВІДАЧ 1: Сонячна сільська рада Запорізького району

Запорізької області,

69089, м. Запоріжжя, вул. Шушенська, 137

т. 061-2236210

електронна пошта невідома

ВІДПОВІДАЧ 2:  Державна Реєстраційна служба

Запорізького міського управління юстиції Запорізької області,

69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, 5

(061) 764-19-71

електронна пошта невідома

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання нормативно-правового акта органу місцевого самоврядування незаконним та зобов’язання вчинити певні дії

05.01.2014 року Сонячною сільською радою Запорізького району Запорізької області прийнято рішення № 45 «Про присвоєння поштової адреси житловому будинку гр. Логвіній Валентині Юхимівні». Вказаним рішенням поставлено: «1. Присвоїти поштову адресу новозбудованому житловому будинку громадянки Логвіної Валентини Юхимівни: місто Запоріжжя, вулиця Талаліхіна, № 38а землі Сонячної сільської ради Запорізького району. 2. ТОВ «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» внести зміни до інвентарної справи відповідно до даного рішення».

25.01.2014 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Нікітенко Л.О., було винесено рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень на вищезазначений житловий будинок. Підставою для відмови стало посилання держреєстратора на рішення Запорізької міської ради від 28.11.2012 року № 61, відповідно якого присвоєння та змінювання поштової адреси об’єктам нерухомого майна та об’єктам незавершеного будівництва доручено районним адміністраціям Запорізької міської ради за місцем їх розташування. Тобто відповідно вказаного рішення Запорізької міської ради позивач повинна була надати рішення Районної адміністрації Запорізької міської ради по Ленінському району про присвоєння адреси.

Позивач письмово зверталась до Районної адміністрації Запорізької міської ради по Ленінському району з питання присвоєння адреси житлового будинку за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Талаліхіна, № 38а. На що отримала відповідь від 13.05.2015 року про те, що відповідно до витягу з чергового кадастрового плану м. Запоріжжя, вулиця Талаліхіна розташована поза межами Ленінського району міста Запоріжжя на території Сонячної сільської ради Запорізького району. Аналогічна відповідь надана Ленінською адміністрацією 09.12.2014 року. Такі ж відповіді позивач отримала від Виконавчого комітету Запорізької міської ради від 11.11.2015 року, який зазначив, що відповідно до витягу з кадастрового плану м. Запоріжжя, вулиця Талаліхіна відноситься до земель Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області, присвоєння адреси Ленінською районною адміністрацією правові підстави відсутні.

У листі від 27.07.2015 року Виконавчий комітет Запорізької міської ради повідомив, що остаточне вирішення питання присвоєння поштової адреси житловому будинку належить до компетенції Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області, як адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташовані зазначені вулиці. Департамент архітектури та містобудування Запорізької міської ради надав відповідь від 13.05.2015 року, в якій вказав, що вулиця Талаліхіна територіально відноситься до Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області. Відповідно до п. 1 рішення Запорізької міської ради № 61 від 28.11.2012 року «Про присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна та об’єктам незавершеного будівництва в місті Запоріжжі»: «1. Доручити районним адміністраціям Запорізької міської ради по Жовтневому, Заводському, Комунарському, Ленінському, Орджонікідзевському, Хортицькому, Шевченківському району присвоювати та змінювати поштові адреси об’єктам нерухомого майна та об’єктам незавершеного будівництва за місцем їх розташування…». Таким чином компетенція присвоєння адреси житловому будинку за адресою вулиця Талаліхіна відноситься до Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області, оскільки об’єкт нерухомості знаходиться на її території. Присвоєння адреси житловому будинку Сонячною сільською радою «м. Запоріжжя, вул. Талаліхіна, 38-а» є незаконним, та дає підстави для скасування рішення Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області № 81 від 06.11.2014 року «Про присвоєння поштової адреси житловому будинку гр. Логвіної Валентини Юхимівни».

Факт знаходження житлового будинку на території Сонячної сільської ради Запорізької району Запорізької області додатково підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку, в якому зазначено, що земельна ділянка розташована на території Запорізького району Запорізької області, вул. Талалихіна, 38-а. Таким чином, житловому будинку по вулиці Талалихіна, 38-а, має бути присвоєна наступна адреса: Запорізька обл., Запорізький район, село Сонячне, вул. Талалихіна, 38-а. Сонячна сільська рада Запорізького району Запорізької області в добровільному порядку відмовляється визначати адресу житловому будинку у с. Сонячне, про що свідчить відповідь від 26.06.2015 року за № 340. В який сільрада вказала, що на її сесії депутатами були прийняті рішення відкласти розгляд цього питання, оскільки в сільській раді на теперішній час відсутні генеральні плати забудови населених пунктів, до їх виготовлення вирішення питання внесення вулиць Малика та Талалихіна до одного з населених пунктів Сонячної сільської ради не є можливим.

Підставою для звернення до суду з цим позовом стала та обставина, що позивач, через вищенаведені обставини, не має змоги юридично зареєструвати своє право власності на житловий будинок в Державній реєстраційній службі. Позивач письмово зверталась до Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області по вищевказаним питанням, на що отримала відповідь про те, що їй необхідно звернутись до Ленінської районної адміністрації. Однак, як зазначалось вище, Ленінська районна адміністрація не має повноважень визначати адресу житлового будинку, оскільки він розташований на території Сонячної сільської ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»:… Згідно ст. 182 ЦК України… Відповідно до ч. 8 ст. 171 КАС України: «…». Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що… Відповідно ч. 8, 9 ст. 171 КАС України… 

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 182 ЦК України, ст. 3, 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» ст. 4, 6, 99, 104-107, 159-163, ст. 171 КАС України,

ПРОШУ СУД:

1. Визнати незаконним та скасувати рішення Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області № 45 «Про присвоєння поштової адреси житловому будинку гр. Моісеєвій Валентині Юхимівні» від 05.01.2014 року.

2. Присвоїти поштову адресу житловому будинку громадянки Логвіної Валентини Юхимівни: Запорізька область, Запорізький район, село Сонячне, вулиця Талалихіна, будинок 38а.

3. Зобов’язати Державну Реєстраційну службу Запорізького міського управління юстиції Запорізької області зареєструвати право власності громадянки Логвіної Валентини Юхимівни на 11/40 часток житлового будинку за адресою: Запорізька область, Запорізький район, село Сонячне, вулиця Талалихіна, будинок 38а.

Додатки:

1. Квитанція про сплату судового збору;

2. Копія рішення Сонячної сільради від 05.01.2014 року № 45;

3. Копія рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обятяжень від 25.11.2014 року;

4. Копія листа Ленінської районної адміністрації від 09.12.2014 року;

5. Копія листа Ленінської районної адміністрації від 13.05.2015 року;

6. Копія листа Департаменту архітектури та містобудування від 13.05.2015 року;

7. Роздруківка з офіційного веб-сайту рішення Запорізької міської ради № 61 від 28.11.2012 року;

8. Копія листа Головного територіального управління юстиції у Запорізькій обл., від 29.09.2015 року;

9. Копія листа Сонячної сільради Запорізького р-ну Запорізької обл., від 26.06.2015 року;

10. Копія листа Запорізької міської ради від 26.05.2015 р.;

11. Копії листів Виконавчого комітету Запорізької міської ради на 6-ти аркушах;

12. Копія адміністративного позову для відповідача з додатками.

Логвіна В.Ю.                         10.12.2015 року

 

Также актуально

Приклад скарги на постанову слідчого про закриття кримінального провадження
Приклад позовної заяви про припинення аліментів
Приклад позову про визнання батьківства
Приклад клопотання про закриття провадження у справі
Приклад позову про усунення перешкод в користуванні нежитловим приміщенням
Зразок клопотання про призначення експертизи

 

Юрист
Юрист
Емец Артем Юрьевич

Divorce in Ukraine

How to divorce in Ukraine? Divorce in Ukraine can be by agreement at civil registry or in court. Consult a reliable family lawyer in Ukraine before you start your divorce.

Вся статья

Надо ли регистрировать установленное на автомобиль ГБО в органах ГАИ?

В статье даны разъяснения законов о необходимости регистрации установленного на автомобиль ГБО, указаны штрафы за нарушение законодательства в этой сфере и предложена схема ухода от штрафов.

Вся статья

 

 

 

 

Новое на сайте

 

Категории

 

Яндекс.Метрика
Создание сайтов